Zapowiedź półfinałów JALPH

Po zakończeniu rundy zasadniczej czas przystąpić do decydujących rozstrzygnięć, zespoły z miejsc 1-4 zagrają o Mistrza ligi a pozostali o miejsca 5-7.
W rywalizacji o miejsca 5-8 w pierwszej rundzie spotkają się zespoły z miejsc 6-7 Gimnazjum Junior - Znajomi Fryzjera, w rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi byli Gimnazjaliści, którzy wygrali 5:4 i 11:6.Czy w trzecim meczu tych drużyn znajomi wreszcie się przełamią?Zwycięzca tego pojedynku zagra za tydzień o 5 miejsce z Venusem Nowice,który awansował do następnej rundy mając wolny los.
   W pierwszym półfinale spotkają się zespoły z miejsc 2:3 czyli Darbor Bolesławice z Ebueee Ehee, jest to powtórka z tamtego sezonu z tym że wówczas to Ebueee zakończył rundę zasadniczą na 2 miejscu a Darbor na 3.W tamtym półfinale lepszy okazał się Darbor wygrywając 5:3(2:0). W tej parze trudno wskazać faworyta obie ekipy  wygrały po jednym meczu w rundzie zasadniczej, najpierw w 5 kol. wygrał Darbor 7:5 a w rewanżu  w 12 kol.Ebueee się zrewanżowało i wygrało 7:4
   W drugim półfinale zagrają zespoły z miejsc 1-4 czyli broniące tytułu Mistrzowskiego Osiedle i Przyjaciele z Perlaże.Mistrz awansował na 1 miejsce rzutem na taśmę wygrywając w ostatniej kolejce z Ebueee, natomiast udział w półfinale Perlaże jest małą niespodzianką ale wygrało zasłużenie rywalizację o 4 miejsce z Venusem Nowice z którymi dwukrotnie ograli 6:5 i 9:6.Faworytem tego spotkania jest Osiedle które wygrało z Perlaże w 5.kol-9:3 a w rewanżu w 12 kol .Mistrz nie skompletował składu i doznał wysokiej porażki 16:5 ale może Perlaże sprawi niespodziankę
    Przypominamy iż w najbliższych meczach nie może być remisów i każdy mecz musi mieć rozstrzygnięcie a więc jeżeli po 30 minutach będzie remis to dojdzie do 5 minutowej dogrywki a jeżeli i tu nie będzie rozstrzygnięcia sędziowie zarządzą rzuty karne.

UWAGA:W związku z zakończeniem II rundy rozgrywek ligi JALPH "Darbor CUP", przypominamy drużynom biorącym udział w rozgrywkach o konieczności uiszczenia opłat za udział w fazie play-off. Następujące drużyny powinny do 26 lutego 2016 r. wpłacić w kasie SOKiBP opłatę w wysokości 80 zł: Perlaże, Osiedle i Przyjaciele, Ebuehee, Znajomi Fryzjera. Drużyna Venus Nowice, która pauzuje w I rundzie play-off wnosi opłatę 40 zł. Kasa SOKiBP jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. W przypadku braku wpłaty w terminie Organizator przyzna walkower dla przeciwnej drużyny.
Sylwester Bartczak
Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna
ul. Powstańców 3, 58-140 Jaworzyna Śląska
tel. 748584136 mob. 513186132