EBUEEE EHEEE ponownie MISTRZEM JALPH

Zakończyła się historyczna 15 edycja Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej DARBOR CUP 2017/18,historyczna bo ostatnia rozgrywana na starej hali przy ul.Powstańców zwaną również,,kolejówką". Następna edycja będzie rozgrywana na nowej hali przy ul.Świdnickiej(za Gimnazjum). Tegoroczne rozgrywki zdominowała drużyna Ebueee Ehee,która rundę zasadniczą zakończyła na pierwszym miejscu a play off zdemolowała rywali.W pierwszej rundzie wygrała 8:1 a w finale zdeklasowała obrońcę tytułu Mistrzowskiego Osiedle i Przyjaciele gromiąc go aż 12:0!!!. Jeszcze nigdy w historiI JALPH-u nie zdarzyło się tak żeby któryś z Mistrzów tak wysoko wygrał finał.Na najniższym stopniu podium stanęła Tabaluga Reactivation,która w meczu o 3 miejsce wysoko pokonała Darbor Bolesławice 7:1.dalsze miejsca zajęły drużyny 5.Venus Nowice(ubiegłoroczny vice mistrz),6.Znajomi Fryzjera,7-B-Clasito a 8.UKS Jaworzyna.
 Jak co roku po zakończeniu meczu finałowego nagrody rozdali Pan Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Pan Dariusz Borodziuk właściciel firmy DarBor w Bolesławicach ,który jest sponsorem strategiczny rozgrywek od 5 lat oraz Pan Sylwester Bartczak Dyrektor SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej,który był organizatorem rozgrywek.Tegoroczne mecze sędziowali Dariusz Luber i Janusz Kurzeja jako liniowy oraz Grzegorz Bukała.Serdeczne podziękowania dla Ryszarda Szmyrskiego i Ireneusza Bessera,którzy pomagali przy tegorocznych rozgrywkach.Przyznano również medale okolicznościowe za udział we wszystkich 15 edycjach naszych rozgrywek dla Andrzeja Zadziorskiego (Osiedle),Grzegorza Bukały(Darbor) i Mariusza Charytanowicza(Venus) Podziękowania dla wszystkich zawodników biorących udział w rozgrywkach oraz wszystkich kibiców,którzy zasiadali na widowni i już dzisiaj zapraszamy na jesień na XVI już edycje Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej,która jest najdłużej grająca liga w naszym powiecie.

Końcowa kolejność sezonu 2017/18
1.EBUEEE EHEE(1)*
2.OSIEDLE I PRZYJACIELE(M)(2)
3.TABALUGA REACTIVATION PASIECZNA(B)(3)
4.DARBOR BOLESŁAWICE(4)
5.VENUS NOWICE(5)
6.ZNAJOMI FRYZJERA(7)
7.B-CLASITO(B)(6)
8.UKS JAWORZYNA(B)(8)
B-beniaminek,(1)-miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej

wyróżnienia:
najlepszy zawodnik(MVP)Maciej Smaruj(Ebuee)
najlepszy bramkarz:Sebastian Grajaszek(Osiedle)
najlepszy strzelec:Szymon Borowy(Osiedle)
najlepszy junior:Bartosz Hurman(Venus)
nagroda specjalna:Ola Hajduk(jedyna grająca kobieta),Adrian Cichocki, Bartosz Górski(UKS JAWORZYNA)

wyniki finałów:
o miejsca 7/8
UKS JAWORZYNA-B-CLASITO 6:8(5:6)
UKS:
2-Baranowski,Stankiewicz,1-P.Cichocki,A.Cichocki,
B-CLASITO:5-Skupniewicz,3-Adamowicz,

Początek znów dla UKS, którzy prowadzili już 4:0 ,ale B-Clasito się podniosło i wygrało to spotkanie

o miejsca 5-6
VENUS NOWICE-ZNAJOMI FRYZJERA 7:7(4:4) karne 3:2
VENUS:
3-Wirchniański,2-Dawid,1-B.Hurman,Włodarczyk,
ZNAJOMI:2-Drozdek,R.Kwiatkowski,Wudel,1-Kurzeja,
żółta kartka:Wudel(Znajomi)

Zacięty pojedynek w którym walka o zwycięstwo trwała do ostatniej sekundy.Jeszcze na dwie minuty przed końcem Znajomi prowadzili 7:5 jednak Venus zdołał wyrównać i dopiero rzuty karne rozstrzygnęły o 5 miejscu Venusa.

o miejsca 3-4
DARBOR BOLESŁAWICE-TABALUGA REACTIVATION 1:8(0:3)
DARBOR:
Kusio,
TABALUGA:3-Stolarz,2-Makowski,2-Pospiszyl,

Tabeluga wygrała bo była skuteczniejsza Darborowi nic nie wchodziło i drużyna z Pasiecznej stanęła na najniższym stopniu podium.

o miejsca 1-2
EBUEEE EHEE-OSIEDLE I PRZYJACIELE 12:0(7:0)!!!
EBUEEE:
5-K.Jędras,2-M.Krawczyk,Szewczak,1-T.Krawczyk,Smaruj