5.kol.Liderzy się męczyli ale wygrali

5Kol:Liderzy się męczyli ale wygrali swoje pojedynki
Lider(Chaos) i vice lider(Ebueee)męczyli się ale ostatecznie zdobyli po komplecie punktów wygrywając odpowiednio z Absolwentem i Piotrowicami,na 3 miejsce awansowała bardzo skuteczna ostatnio Zebra,która tym razem rozprawiła się z Tęczą.Darbor choć dwukrotnie prowadził dwiema bramkami to podzielił się punktami z Venusem.W meczu drużyn zamykających tabelę Juk wreszcie wygrał pokonując Jako Team.W tej kolejce padło 50 bramek najskuteczniejszym zawodnikami okazali się Marcin Bałut(Zebra) i Maciej Madziała(Chaos),którzy zaliczyli po 4 trafienia..Na czoło klasyfikacji strzelców wysunął się właśnie Marcin Bałut(Zebra)-14 bramek,który o 1 bramkę wyprzedza swojego kolegę z drużyny Przemysława Kloca.Sędziowie pokazali 5 kartek w tym 1 czerwoną-Patryk Matuszak(Absolwent)
Ebueee rozpoczęło ostro i w 7 minucie prowadziło 3:0 ale w 10'zrobiło się 3:2 jednak dwa strzały z dalszej odległości Kuski w 15'i na przerwę Ebueee schodzi z prowadzeniem 5:2.Po przerwie Piotrowice się biorą się do roboty głownie za sprawą tria z Brazylii i w 26' Gustawo doprowadza do remisu 6:6!Końcówka należy jednak do ekipy Kościelnej która ostatecznie wygrywa spotkanie 8:2.
Gdy w 7'Darbor wyszedł na prowadzenie 2:0 wydawało się że drużyna z Bolesławic zdobędzie łatwe punkty ale Venus nie zamierzał przegrać i jeszcze do przerwy doprowadził do wyrównania 2:2.W 24'ponownie Bolesławiczanie prowadzą dwoma bramkami jednak Nowiczanie nie dali za wygraną i wciągu następnych dwóch minut doprowadzają ponownie do remisu i obie drużyny dzielą się punktami.Żadnej z drużyn ten remis nie zadawala bo czołówka ucieka.
Chaos szybko objął prowadzenie 2:0(10') ale Absolwent w 13'doprowadza do remisu po strzałach Makowskiego i Matuszaka.Szybka odpowiedź Chaosu i w tej samej minucie Madziała wyprowadza swój zespół na prowadzenie.Zmiana stron pomogła Absolwentowi który w 22'ze stanu 2:3 wyszedł na 4:3!W 25'Białecki i Kuczma(Absolwent) ujrzeli żółte kartki a za chwilę Matuszak wyleciał z parkietu Matuszak(Absolwent,27') co pomogło w zdobyciu bramek Chaosowi,który wygrał 7:4
Zebra nie zwalnia tempa kolejne łatwe wysokie zwycięstwo ale jak się ma w swoich szeregach takich strzelców jak Bałut i P.Kloc nie mogło być inaczej.Tęcza nieco zawiodła zagrała słabiej niż w poprzednich meczach co przełożyło się na końcowy wynik.
W meczu autsajderów łatwe pierwsze zwycięstwo odniósł Juk FC.Ta młoda drużyna wreszcie się zebrała i powalczyła.Jako Team w tym meczu była osłabiona i nie mogła na wiązać walki z młodszymi przeciwnikami a szkoda bo mogło to być zacięte
spotkanie.

Kary dyscyplinarne:Patryk Matuszak(Absolwent) 2 mecze pauzy za czerwoną kartkę w meczu Absolwent-Chaos,Patryk Kuczma(Absolwent) 1 mecz pauzy za 3 żółte kartki