1.runda play-off:Perlaże za burtą!

Walka o mistrza JALPH-DARBOR CUP wkroczyła w decydującą fazę, niespodzianką 1.rundy play-off była wysoka przegrana Perlaże RakSerwis z Ebueee Ehee i odpadnięcie z walki o mistrzostwo.Do półfinałów awansowali Znajomi Fryzjera,którzy mieli najlepszy bilans bramkowy z pośród drużyn przegranych w 1.rundzie.Grono półfinalistów uzupełniła czołowa trójka z sezonu zasadniczego,która wygrała swoje mecze.W meczach półfinałowych spotkają się Venus Nowice z Znajomymi Fryzjera a Osiedle i Przyjaciele zagra z wciąż jeszcze Mistrzem Ebuee Ehee.W meczy o miejsce 5-6 spotkają się Darbor Bolesławice z Perlaże RakSerwis.
wyniki 1.rundy Play-off 17.02.2017
VENUS NOWICE(1)-ZNAJOMI FRYZJERA(6) 5:4(2:2)
Venus:
2-R.Charytanowicz,1-M.Charytanowicz,Włodarczyk,Zdanowicz,
Znajomi:2-B.Kwiatkowski,1-S.Drozdek,R.Kwiatkowski,
   Venus chciał sobie zapewnić awans małym nakładem sił,szybko objął prowadzenie i kontrolował przebieg meczu.Kiedy był remis mocniej nacisnął i strzelał bramkę na prowadzenie.Walczący Znajomi przegrali tylko 1 bramką i to oni zakwalifikowali się do półfinałów.
OSIEDLE I PRZYJACIELE(2)-DARBOR BOLESŁAWICE(5) 7:4(3:3)
Osiedle:
3-D.Tymcik,2-Durma,Skupniewicz,
Darbor:1-Kantyluk,Pogoda,Sobel,Żmijewski,
   Osiedle mimo że grało tylko jedną piątką zdołało ograć Darbor,który miał o czterech więcej zawodników do gry.Jeszcze do 16 minuty była walka bramka za bramką ale później Darbor się zaciął a Osiedle to wykorzystało i awansowało dalej.
EBUEEE EHEE-PERLEŻE RAKSERWIS 11:2(5:1)
Ebueee:
4-K.Jędras,2-Kurzeja,Smaruj,1-M.Gradowicz,Krawczyk,Leletko,
Perlaże:2-Janiszewski,
    Mimo że walka była przez cały mecz to takiego wyniku nikt się nie spodziewał.Perlaże weszło w ten mecz za bardzo spięte nic nie wychodziło co skrzętnie wykorzystało Ebueee,które nie odpuszczało do końca meczu powiększając swoją przewagę.Decydujące na losy spotkania były ostatnie 3 minuty pierwszej połowy w których Ebueee dobił przeciwnika pięcioma bramki przy stracie zaledwie jednej co wpłynęło na przebieg meczu w drugiej połowie.